Trzy kroki do dobrego CV

Krok 1. Zbadanie faktów

Jeśli siedzisz przed pustym dokumentem Word lub chcesz całkowicie przeprojektować swoje CV, powinieneś najpierw rozłożyć swoje życie zawodowe przed sobą. Brzmi banalnie, ale jest to dobra podstawa: wszystkie stanowiska zawodowe, wszystkie stopnie, szkolenia i dalsze kształcenie. Istnieją również dodatkowe informacje, takie jak hobby i umiejętności miękkie.

cv-po-angielsku-proste

Krok 2. Podsumuj fakty

Nie wszystko, co złożyłeś w pierwszym kroku, naprawdę pasuje do aktualnego CV. Istotne są tylko te fakty, które podkreślają Twój portfel wartości zawodowych i osobistych . Na przykład: Praca wakacyjna jako asystent stacji benzynowej nie musi być wymieniana przy ubieganiu się o stanowisko księgowego. Jednak w firmie księgowej powinno być miejsce na staż.

cv-po-angielsku-pobierz

Krok 3. Podążaj do celu

Wynika to natychmiast: nie tylko list motywacyjny, ale także życiorys może być zoptymalizowany dla konkretnego pracodawcy lub jego oddziału. W tym celu wskazane jest zbadanie najważniejszych faktów dotyczących danego pracodawcy: pola działalności, branży, kultury korporacyjnej itp. Ponadto wymagane wymagania dotyczące ogłoszenia o pracy powinny pojawiać się w życiorysie i liście aplikacyjnym – osoby rekrutujące szukają „słów kluczowych” .