Gotowe Wzory CV – przykłady

Z związku z wstąpieniem Polski do struktur Unii Europejskiej rynek pracy dla Polaków otworzył się jak nigdy dotąd. Coraz więcej naszych rodaków próbuje swoich sił w zagranicznych firmach i korporacjach.

cv po angielsku do pobrania

Pierwszą barierą podczas składania podania na dane stanowisko jest niejednokrotnie opracowanie dobrego CV w języku angielskim. Strona na której się właśnie znalazłeś ma za zadanie pomóc Ci rozwiązać ten problem poprzez możliwość pobrania darmowych wzorów CV i kilku poradom, które pomogą Ci je uzupełnić.

Pisanie CV po angielsku nie musi być trudne, jeśli wiesz, czego oczekują rekruterzy w takim dokumencie. W tym poradniku pokażę Ci profesjonalną próbkę CV po angielsku i podzielę się wskazówkami, jak stworzyć ją dla siebie.

Dowiesz się, jakie informacje należy umieścić w angielskim CV, jak opisać swoje doświadczenie zawodowe i jak podkreślić swoje umiejętności, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów. Na dodatek odkryjesz kilka trików, które sprawią, że pisanie angielskiego CV będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Stwórz skuteczne CV w zaledwie kilka minut. Wybierz profesjonalny wzór CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje swojego CV dzięki naszym poradom ekspertów i gotowym do użycia próbkom CV.

1. Zacznij swoje angielskie CV od mocnego celu lub podsumowania CV

Pierwszy raz, kiedy rekruter patrzy na Twoje podanie o pracę, jest zazwyczaj najważniejszy. Jak więc sprawić, by Twoje angielskie CV się wyróżniało? Powiem Ci jedno: potrzebujesz po prostu świetnego celu lub podsumowania CV.

Jaka jest różnica między tymi dwoma? Wybierz cel CV, gdy jesteś na początku swojej kariery zawodowej i skupiasz się na swoich przyszłych celach. Użyj tej angielskiej sekcji CV, aby opisać, co chciałbyś robić na nowym stanowisku i jaką wartość możesz wnieść do firmy.

Jeśli jesteś bardziej doświadczonym profesjonalistą, wybierz podsumowanie CV. W tym przypadku powinieneś wymienić swoje największe osiągnięcia w poprzednich rolach, opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym i pochwalić się swoją wiedzą.

Świetny cel lub podsumowanie CV może przekonać rekrutera do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Nie musisz tworzyć go od podstaw: wybierz cel lub podsumowanie napisane przez eksperta i dodaj je do swojego CV jednym kliknięciem.

Wciąż nie jesteś pewien? Przeczytaj to badanie – wynika z niego, że menedżerowie HR spędzają tylko 6 sekund na przeglądaniu każdego otrzymanego CV. Dlatego musisz zacząć mocno. Spójrz na przykłady podsumowania w CV po angielsku.

Życiorys w języku angielskim będzie dla potencjalnych pracodawców najlepszą formą reklamy i świadectwem Twojej znajomości języka angielskie. Nie trzeba przecież podkreślać, że profesjonalne i interesujące CV będzie przepustką do lepszej pracy.

2. Strategicznie wymień swoje umiejętności w angielskim CV

Potężna lista umiejętności w CV jest tym, czego szukają pracodawcy. Wymień jednak tylko te, które odnoszą się do roli, o którą się ubiegasz. Ta część Twojego CV po angielsku powinna być wykorzystana do przedstawienia Cię jako osoby kompetentnej i dobrze wyposażonej na stanowisko, o które się starasz.

 Dobrze jest podzielić tę listę na umiejętności miękkie i twarde. Wszyscy mówią o umiejętnościach twardych, ponieważ są one mierzalne, ale według badania przeprowadzonego przez LinkedIn, ponad 90% menedżerów HR postrzega umiejętności miękkie w CV jako kluczowe dla sukcesu kariery. Dlatego Twoje CV po angielsku powinno zawierać oba rodzaje Twoich umiejętności.

Ponadto, jeśli masz jakieś dowody na posiadanie konkretnych umiejętności, np. certyfikaty lub kursy, nie wahaj się wspomnieć o nich w swoim CV.

3. W swoim CV po angielsku umieść przekonującą sekcję dotyczącą doświadczenia zawodowego

Nie ma wątpliwości, że sekcja Doświadczenie zawodowe w Twoim angielskim CV jest tym, na czym pracodawcy i menedżerowie HR skupiają się najczęściej. Przejrzyj więc ofertę pracy, zobacz jakie zwroty są tam użyte i spróbuj wymienić swoje poprzednie obowiązki i odpowiedzialność używając podobnych słów. Dlaczego. Aby dać im do zrozumienia, że masz już doświadczenie w tym, czego wymagaliby od Ciebie w ich firmie.

Kiedy zrobisz to w swoim CV po angielsku, bądź konkretny. Używaj liczb i pokaż, jak poprzedni pracodawcy skorzystali na Twojej pracy. Nie bój się trochę pochwalić – zaleca się, abyś w swoim CV wymieniał osiągnięcia.

Jesteś na początku swojej kariery zawodowej? Napisanie CV po angielsku bez doświadczenia nie jest takie trudne. Brałeś udział w stażach lub wolontariacie? Wymień je jako swoje doświadczenie zawodowe i przekonaj kierownika działu HR, że nauczyło Cię to przydatnych umiejętności, które możesz wykorzystać w kolejnej pracy.

4. Nie lekceważ sekcji edukacji w angielskim CV

Bądźmy szczerzy. Możliwe, że Twój przyszły pracodawca nie dba o Twoje wykształcenie. To, czego chcą, to Twoje doświadczenie i umiejętności. Mimo to, nigdy nie pomijaj sekcji Edukacja w swoim CV po angielsku, zwłaszcza jeśli Twój dyplom jest związany z tym, co robisz zawodowo.

Wystarczy napisać, jaką uczelnię ukończyłeś, jaki masz stopień naukowy i w jakich latach do niej uczęszczałeś. Jeśli w trakcie studiów brałeś udział w jakichś ciekawych i istotnych projektach dodatkowych, również je wymień.

5. Dodaj do angielskiego CV krótką sekcję z zainteresowaniami

Opisywanie swoich zainteresowań w angielskim CV brzmi dla Ciebie absurdalnie? Nie masz racji. Choć jest to jedna z nieobowiązkowych sekcji CV, opłaca się krótko wspomnieć o swoich zainteresowaniach. Czy chcesz mieć dowód? Według tego badania masz większe szanse na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli Ty i Twój potencjalny pracodawca macie podobne hobby.

Ponadto, możesz być inteligentny w tym pokazać, jak twoje hobby jest korzystne dla twojego rozwoju osobistego i zawodowego.

Kreator CV po angielsku

CV w języku angielskim to obecnie niezbędne narzędzie w poszukiwaniu pracy za granicą. Dlatego zapraszamy do pobierania za darmo gotowych wzorów i przykładów CV po angielsku. Skorzystaj równię z darmowego kreatora CV, który ułatwi Ci w prosty sposób stworzyć oryginalny życiorys.